Usui Reiki

Anasayfa / Hizmetler / Usui Reiki / Usui Reiki

Kaynağının Tibet olduğu sanılan Usui Reiki, 19.yüzyılda bir Japon Budisti olan Dr. Mikao Usuitarafından ortaya çıkarılmış ve bir şifa tekniği halinde sunulmuştur.

Reiki Japonca iki kelimenin bir araya gelmesinden oluşur. Rei – “Tanrının Bilgeliği, İlahi Güç, Öz Kaynak” anlamına gelir. Ki – “Yaşam Enerjisi” anlamına gelmektedir. Reiki – İlahi Yaşam Enerjisi, Evrensel Yaşam Enerjisi, Öz Kaynaktan Gelen Yaşam Enerjisi demektir.

Reiki iyi olma haline dayanan bir zihin – ruh – beden birlikteliğidir.

Reiki fiziksel ve ruhsal şifa tekniğidir. Tek ölçüt sevgi ile kullanmaktır. Reiki enerjisi saf ve temiz olduğundan hiçbir yan etkisi veya zararı yoktur.

Reiki herhangi bir din ya da inanç şekli değildir. Reiki enerjisi, her inanca sahip insan tarafından kolaylıkla uygulanabilir.

Reiki, önce tıbbi çözümler der ve tıbbi tedaviye destek olma işlevindedir.
Reiki uygulayıcıları, hastalıkların teşhis ve tedavisinin, modern tıbbın ve doktorların işi olduğu konusunda hemfikirlerdir ve bu hususa özen gösterirler. Hastaların mutlaka tıbbi tedavi görmesi gerektiğini savunurlar.

Reiki enerji seansında uygulayan ve uygulanan kişi etrafında ve vücudunda, saf ve temiz bir enerjinin gelerek ihtiyaç olan her yeri dengelediğini, azalan enerjiyi tamamladığını, negatif enerji blokajlarının çözüldüğünü, ihtiyacı olan bölgelerde şifalanma sürecinin başlattığını veya hızlandırdığını hissederler.

Kamp ve eğitimlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0541) 688 22 47

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Top