Eril - Dişil Enerji

Anasayfa / Hizmetler / Eril - Dişil Enerji / Eril - Dişil Enerji

Eril ve dişil enerji nedir?

Eril ve dişil enerjiler sanılanın aksine kadın veya erkek demek değildir. Hem kadında hem erkekte iki enerji de mevcuttur. Her iki enerjinin de dengeli yani olumlu ve dengesiz yani olumsuz yönleri vardır. Kişinin kendi içinde olan eril ve dişil enerji dengesi ise tüm ilişkilerini etkiler. Dengeli bir kadın birey bünyesinde ve tavırlarında yüzde 60-70 dengeli dişil özellikler, yüzde 30-40 oranında dengeli eril özellikler barındırmalıdır. Dengeli bireyde ise bu oranlar tam tersidir. (Rakamlar takribidir.)


Eril ve dişil denge alanının en önemli bağlantılarından biri kişinin anne ve babası ile olan bağlantısıdır. Bu bağlantı kişinin kökleriyle olan bağını da simgeler. Anne: Dişil, Baba: Eril alanın ilk temsilcileridir.


Doğa ise Dengeli Dişil ve Dengeli Eril alanın mükemmel birlikteliğidir. Toprağın derinliklerinde Dengeli Dişil alanın sabrıyla saklanan, kendini büyüten ve zamanı geldiğinde toprağın içinden Dengeli Eril alanıyla yükselen bir tohumda varoluşun ritmi saklıdır.


Eril ve Dişil denge 4 temel alandan oluşur. Dengeli eril, dengeli dişil, yıkıcı eril ve pasif dişil... Bu dört alan hem kadın hem erkek için aynı şekilde çalışır. Gün içinde bu alanların büyük ihtimal hepsini kullanıyoruz. Hangilerini en sık ve uzun süre kullanıyorsak bir süre sonra o yapıda bir insana dönüşüyoruz. Bu alanlar her zaman akışkan, birbirinin içinde hareket ediyor.

Kamp ve eğitimlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0541) 688 22 47

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Top